Welcome! Anonymous

Zmarł Romuald Czystaw

A było ich od metra...

Zmarł Romuald Czystaw

Postautor: SolarQueen » 30 wrz 2010, 17:04

Dziś odszedł od nas Romuald Czystaw... Do tej pory nie mogę w to uwierzyć, a jeszcze niedawno widziałem pana Romualda w Krakowie. Wyrazy współczucia dla najbliższych i dla zespołu. Niechaj jego utwory na zawsze zostaną w naszych sercach. Cześć jego pamięci...

Pod zimnym światłem gwiazd
Jak ciężko żyć tym, co zostali...
SolarQueen
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: ika » 30 wrz 2010, 18:00

Nie minal miesiac odkad bawiles sie razem z nami.. Niezpomniane uczucie slyszec te utwory wykonywane razem z nami, na zwyklym karaoke, przez legende we wlasnej osobie...

Jeszcze wiruje Twoja plyta..

..i zawsze bedzie w nas wirowac. Pozostawiles kilka utworow wpisanych nie tylko do naszych serc, ale i polskiej muzyki, kultury, historii, ktore na coraz to nowszych nosnikach beda trwaly dalej i dalej i dalej....
Czy ty czujesz ten rytm...?

On pulsuje nam we krwi...
Awatar użytkownika
ika
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: amidala3 » 30 wrz 2010, 18:17

To prawda, dobrze napisałaś Iko, tak niedawno był z nami, śpiewaliśmy razem.....
Jestem kompletnie rozbita, no nie wiem, niespodziewałam się takiej wiadomości.
Miał wystąpić w Kongresowej.

Czas ołowiu.
Awatar użytkownika
amidala3
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: gonek » 30 wrz 2010, 18:22

Za ostatni grosz kupię dziś chociaż cień tamtych dni :( :( :(
gonek
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

:(((

Postautor: Edyta » 30 wrz 2010, 19:14

Pamiętam, jakby to było wczoraj, gdy po śniadaniu, w ostatni dzień zlotu, stałeś z walizką w "bibliotece" hotelu "Energetyk" i oglądałeś wiadomości w tv.Podeszliśmy grupką do Ciebie i pożegnaliśmy się słowami - do następnego koncertu, dziękując za wspaniałe chwile, spędzone na wesołych śpiewach dzień wcześniej...wszyscy w dobrych humorach, Ty z uśmiechem na ustach...Dziś już wiem, że nie będzie następnego koncertu z Tobą, nie zobaczę Cię też na następnym zlocie...łzy, ból i pytanie - dlaczego???Będziesz na zawsze w naszych sercach, w piosenkach, które znamy, a słuchając ich będziemy Cię pamiętać...takiego jakim byłeś na scenie i na naszych spotkaniach - zawsze uśmiechniętego, wspaniałego rockendrollowca...Żegnaj nam...niebo całe tonie w deszczu...
Awatar użytkownika
Edyta
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: tankista17 » 30 wrz 2010, 19:49

Nie mogę w to uwierzyć :( byłem na jednym z ostatnich koncertów z udziałem pana Romka i żal serce ściska :(
brak mi słów...
Czas ołowiu :cry:
R. Czystaw
1950-2010
Zrób coś też i TY dla rock'n'roll'a!
Awatar użytkownika
tankista17
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: Keterwo » 30 wrz 2010, 20:09

Wielka szkoda... strasznie żałuję, nigdy nie widziałem i nie zobaczę go na żywo.

Strasznie lubię płyty z udziałem Pana Czystawa, a Ona Przyszła Prosto z Chmur jest moją ulubioną...

Zawsze wydawał mi się skromnym i pokornym człowiekiem. Nie mogę w to uwierzyć...

Mam nadzieję, że ludzie nadal o nim będą pamiętać. Z pewnością na to zasługuje...
Awatar użytkownika
Keterwo
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: mathematicaldance1 » 30 wrz 2010, 20:12

;((

ja również jestem załamana tym faktem...niecały miesiąc temu, po koncercie, rozmawiałam z panem Romkiem, robiliśmy zdjęcia, śmialiśmy się, a na pożegnanie podał mi rękę i powiedział: ,,trzymaj się''...
dosłownie płaczę to pisząc i przesyłam wielkie wyrazy współczucia dla rodziny i znajomych...
Awatar użytkownika
mathematicaldance1
Nowy
Nowy

Postautor: Pipot » 30 wrz 2010, 20:54

Niecałe dwa tygodnie temu śpiewaliśmy razem z nim... a teraz...
Wielka strata dla polskiej sceny rockowej...
Awatar użytkownika
Pipot
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Noktowizor » 30 wrz 2010, 21:23

Wtedy gdy się najmniej spodziewasz...

"Żegnaj Romek, zostaniesz z nami!"
Awatar użytkownika
Noktowizor
Moderator
Moderator

Postautor: Karol-K » 30 wrz 2010, 21:32

Nie mogę w to uwierzyć :cry:
Trudno mi jest to wszystko sobie wyobrazić.

Żegnaj Romek, zostaniesz z nami!
Zapraszam wszystkich budkowiczów na moje forum wielotematyczne www.pfw.xaa.pl

Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
Karol-K
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: Olcia » 30 wrz 2010, 22:01

"Żegnaj Romek, zostaniesz z nami!"[/quote]

i zawsze będziemy pamiętać!

Jeszcze wiruje Twoja płyta
Jeszcze się Tobą ekran pali
Pod zimnym światłem gwiazd
Jak ciężko żyć tym, co zostali...
Olcia
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Daniel » 30 wrz 2010, 23:01

Jak przeczytałem meila o jego śmierci, to prąd mnie przeszył na wskroś... No bo niby dlaczego? Facet miał 60 lat, a na scenie był jak wulkan w erupcji...

Nie zapomnę nigdy, że dzięki niemu nasze dwa ostatnie zloty były tak kolorowe, wesołe, że on po prostu taki był... straszna rzecz się stała....

Jutro, jak wrócę do domu, otworzę księgę kondolencyjną. Ja i Paxon wybieramy się na pogrzeb, ale jeszcze nawet nie wiem co, gdzie i kiedy... Jakiś paskudny ten rok w ogólnym rozrachunku... nieocenione straty, lepiej niech się szybko kończy...

Jutro więcej konkretów, jakieś decyzje podejmiemy... znów przyda się wieniec... PAXON bracie trzymaj się, mamy misję jeszcze raz...
Awatar użytkownika
Daniel
Ojciec Dyktator
Ojciec Dyktator

Postautor: ziemniak » 01 paź 2010, 10:20

Tak dziwna to chwila, brakuje słów... :(
Awatar użytkownika
ziemniak
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: marco » 01 paź 2010, 10:27

Rano wczoraj zamarzyłem sobie, że w najbliższą niedzielę na koncercie w Kielcach, może usłyszę "Rock'n'roll na dobry początek", bo w Krakowie, ze względu na skrócony koncert tego kawałka zabrakło... nie było też "V biegu"... no i nie było też w Krakowie myśli, że to ostatni raz widzę go "na żywo" na scenie... Wspaniały człowiek, cieszę się, że mogłem poznać Go osobiście rok temu - człowieka, którego głos z płyty analogowej mojego Taty "Za ostatni grosz", towarzyszył mi w czasach dzieciństwa...
marco
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: Daniel » 01 paź 2010, 15:14

Pozdrawiam
Daniel

==================================
Internetowa księgarnia muzyczna | www.muzyczna24.pl | Najtańsze książki na rynku | Zakupy bez zakładania konta | Płatności kartą i e-przelewem
Awatar użytkownika
Daniel
Ojciec Dyktator
Ojciec Dyktator

Postautor: Darencki » 01 paź 2010, 15:16

Ja także nie mogę uwierzyć w to co się stało - podczas ostatniego zjazdu umawialiśmy się za rok na kolejny na którym już GO nie będzie - aż ciężko coś sensownego napisać - w tamtym roku po koncercie w Nałęczowie Romek pozbierał parę jednogroszówek i dał w prezencie kilku osobom - mam to szczęście mieć takiego grosza w portfelu - żegnaj - dzisiaj śpiewamy Ci .......

gdy poprosiłem GO w tamtym roku o wspólne zdjęcie - odpowiedział mi przekornie że nie ma swoich zdjęć - takim GO zapamiętam
a po nocy przychodzi dzień a po burzy spokój .................. za horyzontem --- człowiek ten miał ......
Awatar użytkownika
Darencki
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: gonek » 01 paź 2010, 17:19

gonek
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: Martyna M » 01 paź 2010, 18:07

Darku, mnie też trafił się ten zaszczyt i otrzymałam szczęśliwą jednogroszówkę od Romka, przyniosła mi szczęście m.in. na maturze. W tym roku on podniósł jednogroszówkę ze sceny(przywiezioną z Leszna), ale niestety nie służyła mu długo...
Wielka szkoda, cóż więcej dodać.

,,człowiek ten miał..."
www.pomocdlaradka.le.pl - i Ty możesz pomóc mojemu bratu przekazując swój 1% podatku :)
Awatar użytkownika
Martyna M
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: ika » 01 paź 2010, 19:21

W zasięgu wzroku mam woreczek z jednogroszówkami. Tymi, które zapomniałam wziąć na koncert w Krakowie i przywiozłam ze Zlotu z powrotem... "Na następnym koncercie się przyda, jeszcze będzie niejedna okazja" pocieszaliśmy się nawzajem w autobusie. Tak dziwna to chwila..
Czy ty czujesz ten rytm...?

On pulsuje nam we krwi...
Awatar użytkownika
ika
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Pezet » 01 paź 2010, 19:35

...dzień się chwieje, runęła noc, czarną wstążką oplata skroń...
Żegnaj Romku. Dałeś nam wiele radości i wzruszeń, dziś my kłaniamy się nisko Tobie.
Awatar użytkownika
Pezet
Nowy
Nowy

Postautor: Krzychu » 01 paź 2010, 20:02

Tak nagle i niespodziewanie, taka straszna wiadomość :(
Nie będzie już nigdy V Biegu w pełnym składzie :cry:
Czuję się szczęściarzem, że dane mi było Go poznać, słuchać jego opowieści na Zlotach i piosenek na koncertach...

To tak nie powinno być...
"Ten mój rocznik jest jak wino - coraz lepszy smak,
Dźwięki, które we mnie płyną, lata rzeźbił czas."

Budka Suflera jakiej nie znacie - na moim blogu
Awatar użytkownika
Krzychu
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Darencki » 01 paź 2010, 20:10

IKA ja także znalazłem cały worek jednogroszówek których zapomniałem wziąć z Nałęczowa do Krakowa - może by to jakoś teraz wykorzystać - ja mam ich chyba z 500 szt - ostatni raz - no może nie w trakcie pogrzebu ale można by było o tym pomyśleć - myślę że nie tylko my zostawiliśmy je w hotelu - ZNAK czy co ???

cienki lód .............
a po nocy przychodzi dzień a po burzy spokój .................. za horyzontem --- człowiek ten miał ......
Awatar użytkownika
Darencki
Często się wypowiada
Często się wypowiada

:(

Postautor: Edyta » 01 paź 2010, 22:12

Ja również zostawiłam swoje jednogroszówki w hotelu...na koncercie w Krakowie rzucałam pożyczonymi od Martyny...nie wiem, czy to znak, czy tylko roztargnienie...
Awatar użytkownika
Edyta
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: conti » 02 paź 2010, 03:45

jeszcze niemal tydzień temu byłem na koncercie Budki na warszawskim Żoliborzu....Romek Lipko zapowiadał "byłego" wokalistę zespołu....załamał mu się trochę głos w trakcie zapowiedzi....wyszedł Felicjan i zaśpiewał - jak nigdy ostatnio - także "Czas Ołowiu" - można było się domyślić że coś z kimś dla zespołu ważnym jest nie tak... . Nie spodziewałem się jednak mającej za chwile nadejść tragicznej informacji...:-((
Tym cenniejsza jest bytność na wiosennym koncercie w Warszawie w Parku Sowińskiego - wówczas występ Romualda Czystawa był dla mnie przemiłą niespodzianką - dziś już wiem że niestety ostatnią;-(
Żegnaj Romuald - jak wyśpiewałeś - zostaniesz z nami....:-((
...jżegnaj Romek - zostaniesz z nami...choć nie może wiecznie nic trwać....
conti
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: Martyna M » 02 paź 2010, 20:40

Coś konkretnie z wieńcem juz wiadomo? W sumie pewnie gdyby Daniel coś wiedział to by napisał...
www.pomocdlaradka.le.pl - i Ty możesz pomóc mojemu bratu przekazując swój 1% podatku :)
Awatar użytkownika
Martyna M
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: Krzychu » 02 paź 2010, 22:12

Sprawdź Martyno w dziale Co w duszy gra. Tam Daniel podał numer konta.
"Ten mój rocznik jest jak wino - coraz lepszy smak,
Dźwięki, które we mnie płyną, lata rzeźbił czas."

Budka Suflera jakiej nie znacie - na moim blogu
Awatar użytkownika
Krzychu
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Mirabelka » 02 paź 2010, 22:58

Wiecie co, my też bardzo byśmy się chciały na pogrzeb wybrać. W czwartek rano spojrzałam na półkę, na której nadal stoi kubek pełen jednogroszówek i zakodowałam, żeby ich nie zapomnieć na ten koncert. W sumie nie zdążyłam go jakoś dobrze poznać, ale czuję się tak jakby umarł ktoś bardzo mi bliski... Michał zrobił zdjęcie, na którym udało mu się uchwycić to coś co miał w sobie Pan Bąbel. Jutro Kielce. Ten koncert będzie inny niż wszystkie. Myślę, ze cała nasza 9 zastanawia się jak to będzie...
Mirabelka
Nowy
Nowy

Postautor: Darencki » 02 paź 2010, 23:23

bardzo Cię proszę - napisz jak to się odbyło - myślę że wszyscy będą ciekawi - przez pryzmat pamięci Romka oczywiście

pozdrawiam i czekam
Awatar użytkownika
Darencki
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: black_ozzy » 03 paź 2010, 10:10

Dopiero dziś do mnie dotarła ta straszna informacja... Aż zamarłem na chwile... Tak trudno uwierzyć, że tak energiczni ludzie odchodzą od nas. Pan Bąbel był bestią sceniczną i niesamowicie sympatycznym człowiekiem. To wielki cios nie tylko dla rodziny, BS czy samych fanów, ale i dla całego polskiego Rock&Rolla.

Jeszcze wczoraj miałem małe spotkanie rodzinne, na którym leciała muzyka BS, ale najczęściej puszczana i śpiewana była płyta "Za ostatni grosz"...
"I coraz bardziej wokół pusto,
Jedyny MÓJ przyjaciel lustro,
Widoki piękne lecz cóż z tego,
Coś zostało zgubione, zgubione, zgubione!"
Awatar użytkownika
black_ozzy
Wybitny reprezentant
Wybitny reprezentant

Następna

Wróć do Pozostali