Welcome! Anonymous

Wieści od byłego muzyka Budki Suflera

A było ich od metra...

Wieści od byłego muzyka Budki Suflera

Postautor: mauro » 01 paź 2005, 17:21

Witam!

Propozycja dla fanów i sympatyków Budki Suflera zainteresowanych historią zespołu, i przede wszystkim losami jego byłych muzyków. Jeśli kogoś interesuje historia byłego gitarzysty Budki, o którym "słuch zaginął" proszę o kontakt mejlowy.

mauro_n@wp.pl

kłaniam się.
mauro
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: Muzyk » 01 paź 2005, 17:28

ALe którego gitarzystę chodzi?? Bo było ich wielu :shock:
"Jak na deszczu łza, cały ten świat nie znaczy nic.
Chwila, która trwa, może być najlepszą z twoich chwil."
Awatar użytkownika
Muzyk
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: Artur » 01 paź 2005, 18:12

Mauro! Bardziej mnie interesuje, co się z Tobą działo przez tyle czasu... Już nawet miałem zakładać wątek pt. "Gdzie jest Mauro"? :) Czyżbyś zmienił wiarę z budkowej na inną? 8)

Co do gitarzysty, to rzeczywiście Muzyk zadał dobre pytanie: o którego mianowicie Ci chodzi? Dotychczas grali już przeróżni.

Pozdrawiam i czekam na jakieś wyjaśnienie tak długiej absencji :wink:
Awatar użytkownika
Artur
Moderator
Moderator

Postautor: black_ozzy » 01 paź 2005, 21:51

Artur nie ty jeden się zastanawiałeś co sie stało z mauro. Fajnie, że wróciłeś :)

Chyba każdy z nas jest zainteresowony co sie dzieje z ex suflerami.

Pozdrawiam
"I coraz bardziej wokół pusto,
Jedyny MÓJ przyjaciel lustro,
Widoki piękne lecz cóż z tego,
Coś zostało zgubione, zgubione, zgubione!"
Awatar użytkownika
black_ozzy
Wybitny reprezentant
Wybitny reprezentant

Postautor: grzesiek100 » 02 paź 2005, 08:15

Ja wiem, że Ziółkowski- najstarszy gitarzysta- wyemigrował chyba do Stanów. Co się dzieje z Radulim i Jureckim, czy Urszulą i Trojanowską,to coś wiemy, Andrzejczak też czasem sie pojawia, a Czystawa na Wiankach nie było. Nie wiem, co się stało?
"Zamykam strach na niewidzialny klucz
I moja twarz jest niewidzialna już
Gdy wchodzę w tłum, pułapka szczerzy kły
I z ust do ust nie frunie żaden krzyk..."
Awatar użytkownika
grzesiek100
Maksymalny gaduła :)

Postautor: BarTh » 02 paź 2005, 08:28

Po co miał sie Czystaw pojawiać??????? :shock: On już dawno nie ma głosu...
Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BarTh
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum

Postautor: black_ozzy » 02 paź 2005, 09:01

Jak dla mnie to on nigdy nie miał głosu... :twisted: :twisted: :twisted:

Pozdrawiam
"I coraz bardziej wokół pusto,
Jedyny MÓJ przyjaciel lustro,
Widoki piękne lecz cóż z tego,
Coś zostało zgubione, zgubione, zgubione!"
Awatar użytkownika
black_ozzy
Wybitny reprezentant
Wybitny reprezentant

Postautor: Muzyk » 02 paź 2005, 10:50

Czystaw jest w Arbii saudyjskiej :D
"Jak na deszczu łza, cały ten świat nie znaczy nic.
Chwila, która trwa, może być najlepszą z twoich chwil."
Awatar użytkownika
Muzyk
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: mauro » 02 paź 2005, 15:59

Dobrze. Co by było troszkę jaśniej. Chodzi o Andrzeja Sidło. Udało mi się zdobyć sporo informacji o nim, z pierwszej ręki, napisałem artykuł i szukam teraz optymalnego rozwiązania "publikacji". Do portali, w których publikuje ten tekst nie za bardzo pasuje dlatego jeszcze nie wiem co zrobie. Myślałem, że może Daniel będzie to chciał umieścić na stronie zespołu, jednak z tego co zrozumiałem on reflektowałby tekst tylko jeśli ukaże się on gdzie indziej. W tej chwili czekam jeszcze na mejl od pana Andrzeja Sidło, który mam nadzieje odpowie mi na jeszcze kilka pytań, a potem zrobi taką słowną "autoryzacje".
Tak czy inaczej wszyscy, którzy będą chcieli przecztać artykuł na pewno będą mogli go znaleźć gdzieś w internecie, w najbliższym czasie. Jak będę wiedział na pewno, po prostu dam link.
Narazie dziękuje za odzew, fajnie wiedzieć, że jest ktoś zainteresowany.

pozdrawiam serdecznie.

P.S kwestia mojej absencji. Powiem szczerze, że w moich muzycznych poszukiwaniach dość daleko odszedłem o Budki Suflera. Słucham bardzo dużo różnej muzyki. W moim muzycznym menu coraz mniej jest artystów grających rocka z tzw "pierwszych stron gazet", a coraz więcej grup bardzo młodych i uprawiających muzykę, powiedzmy, alternatywną do tego co dzieje się na muzycznym rynku. Poza tym gatunki. Świat nie kończy się na rocku, czy popie. W między czasie natknąłem się na jazz, ambient i interesującą klasykę spod znaku Rachmaninowa, czy Satiego. Wszystko to sprawia, że na Budkę po prostu brak czasu. No, to tyle gwoli wyjaśnień.

jeszcze raz serdecznie wszystkich pozdrawiam!
mauro
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: Magister » 02 paź 2005, 17:34

Grzesiek100 - nie wiem czy wiesz, ale Andrzej Ziółkowski od kilku lat nie żyje.
Mauro - jeśli chodzi o Andrzeja Sidło (a właściwie teraz Andreas Schidlo) to jeśli masz jakieś informacje od niego na temat Budki to umieść je na stronie (forum). Jak ostatnio mi pisał w sierpniu miał być w Polsce gdzieś na Śląsku. Planowaliśmy nawet spotkanie, ale akurat w tym czasie byłem nad morzem.
Czystaw może i głosu już nie ma takiego jak kilkanaście lat temu, ale i tak wielu z nas pewnie chciałoby, żeby się znów pojawił na koncercie Budki. Widać jednak, że z Emiratów Arabskich mu nie po drodze do Polski.
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Postautor: mauro » 02 paź 2005, 18:26

Magister pisze:Mauro - jeśli chodzi o Andrzeja Sidło (a właściwie teraz Andreas Schidlo) to jeśli masz jakieś informacje od niego na temat Budki to umieść je na stronie (forum).

to ja może narazie tak krótko. Andrzej Sidło, tak jak już napisał Magister to teraz właściwie Andreas Schidlo. Mieszka w Niemczech i prowadzi szkołę muzyczną. Postaram się jak najszybciej zamknąć artykuł i znaleźć optymalne miejsce do "publikacji". Chciałbym, żeby była to strona Budki, ale możliwe, że tekst trafi najpierw na stronę portalu taboo, lub portalu literackiego Fabrica Librorum. Tak jak pisałem wcześniej na pewno dam link.

kłaniam sie wieczornie.
mauro
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: grzesiek100 » 03 paź 2005, 18:47

No proszę, ale rzeczy się dowiedziałem. O Andrzeju Sidle nie wiem zbyt wiele, natomiast o Ziółkowskim już nic. Ale wyemigrował do Stanów? Nie wiedziałem, że nie żyje już. Też nie wiedziałem, że Czystaw jest w Emiratach. Czemu? To dlatego go nie było na koncercie?
"Zamykam strach na niewidzialny klucz
I moja twarz jest niewidzialna już
Gdy wchodzę w tłum, pułapka szczerzy kły
I z ust do ust nie frunie żaden krzyk..."
Awatar użytkownika
grzesiek100

Postautor: mauro » 11 lis 2005, 16:32

Na wstępie przepraszam, że tak długo to trwało. Multum spraw ważnych imniej ważnych spowodował, że miast w październiku sprawa artykułu zamnknęła się na początku listopada. Ale co się odwlecze... Dziś wysłałem artykuł i kilka ciekawych, z tego co mi wiadomo, unikalnych zdjęć Andrzeja Sidło Danielowi. Rozumiem, że Daniel wrzuci całość na stronę i niebawem powiadomi nas o tym.

Ja ze swojej strony mogę tylko życzyć miłej lektury. Przypuszczam, że mój artykuł nie odpowie na wszystkie pytania, ale z tego co mi wiadomo, sam Andrzej Sidło chętnie opowie o wszelkiech niewyjaśnionych w tekście sprawach tu na tym forum.

pozdrawiam.
mauro
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: mauro » 15 lis 2005, 14:01

Witam!

Tekst o Andrzeju Sidło ukazał się w portalu taboo. Zapraszam do lektury.

http://taboo.art.pl/view.php?ident=352
mauro
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: terra » 15 kwie 2006, 18:09

Ciesze się,że udało mi się przeczytać coś o Andrzeju Sidło i o tym co teraz porabia. Zaczynałam słuchać Budki wtedy, kiedy On był w niej gitarzystą i wisiały u mnie w pokoju dwa ogromne plakaty tego zespołu z Andrzejem w składzie :wink: . Szkoda że zabawił w Budce tak krótko :? , no ale takie życie. Kiedy grali obaj z Krzysztofem Mandziarą.. echhh , łza się w oku kręci...
terra
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: mauro » 17 kwie 2006, 12:15

terra pisze:Ciesze się,że udało mi się przeczytać coś o Andrzeju Sidło i o tym co teraz porabia.

a ja cieszę się, że do tekstu docierają co jakiś czas kolejni czytelnicy. Nie mam pewności, ale wydaje mi się, że ten artykuł to nadal jedno z nielicznych źródeł informacji na temat Andrzej Sidło.

kłaniam się świątecznie.
mauro
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: PAXON » 25 kwie 2006, 21:17

Witam!
Dobrze, że piszecie o byłych muzykach Budki.
Mogę tylko powiedzieć, że solo w Woskowych Duszach słyszę do dziś. Pamiętam doskonale sytuację w jakiej wtedy byłem.
Za każdym razem słuchając WD widzę to wszystko jak dziś.
Pozdrawiam Andrzeja Sidło.
Paxon
Zapłacili za ideę cenę cen, teraz strzegą jej i bez końca trwa ich marsz...
Awatar użytkownika
PAXON
Stały bywalec
Stały bywalec

Czystaw

Postautor: ludwik » 24 kwie 2007, 21:48

Gdzieś nie wiem gdzie obiło mi się, że Czystawa można spotkać w hotelach w Izraelu gdzie gra z zespołem
ludwik
Nowy
Nowy

Postautor: GD » 14 maja 2007, 19:50

black_ozzy pisze:Jak dla mnie to on nigdy nie miał głosu... :twisted: :twisted: :twisted:

Pozdrawiam

Głosu to może nie, ale za to świetnie czuł o co chodzi w rocku i świetnie (ale z odpowiednim dystansem) interpretował rockowe piosenki. No i był (pewno jest nadal) podobno świetnym kolegą, z którym nie można było rozstać się z innych powodów, jak z obiektywnych.
Patrzę chłodnym okiem wkoło i wręcz
Zdawać by się mogło, nie widzę tego, tego, że
Wcale niczym nie wyróżniam się
GD
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Re: Wieści od byłego muzyka Budki Suflera

Postautor: Sebastian » 21 lip 2012, 14:56

Hejka, jako ciekawostkę podaję link

http://www.youtube.com/watch?v=K0sdYWN0EH8

Gayga & Pro Rock - tam na gitarze gra Andrzej Sidło, krótko przed angażem w BS, rok 1982
"...więc słuchajmy jeszcze raz...
...tamtej taśmy sprzed stu lat...
...jak bezlitośnie zadrwił z nas...
...ten który wiedział..."
Awatar użytkownika
Sebastian
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Wróć do Pozostali