Welcome! Anonymous

Mietek Jurecki

A było ich od metra...

Mietek Jurecki

Postautor: Kacpero_91 » 12 lis 2006, 13:56

Wie ktos moze w jakich piosenkach Mietek gral na gitarze elektrycznej (pewnie wymienial sie z romkiem lipko)
Kacpero_91
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Mokre Oczy » 12 lis 2006, 18:23

Witaj
Ze swojej strony mogę Ci powiedzieć. że M. Jurecki zagral na gitarze w kilku utworach na albumie "Bal wszystkich świętych", zastępując M. Radulego (Raduliego?) Wybaczcie, ale nie wiem, jak się to nazwisko odmienia :oops:

Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć, w których utworach "Balu" Mietek gral na elektrycznej...

Pozdrawiam :)[/img]
Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
Mokre Oczy
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: Kacpero_91 » 19 gru 2006, 14:25

Więc juz odkrylem tajemnice 8) Mechanik grał w nastepujących piosenkach (nie liczac "Balu..." i w zwyż): Geniusz Blues, Jolka Jolka, Ragtime, Młode lwy, Twoje radio, gdzie jest ta krew, cisza jak ta. Jako chorek Mietek spiewal w: Wino, spiew i lzy i twoje radio
Kacpero_91
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: adamek » 10 lut 2007, 01:19

Ja trochę zboczę z tematu,ale skoro mowa o Mietku to proszę lepiej zorientowanych o rozjaśnienie mi umysłu.
Właśnie wyszedłem z oficjalnej strony Jureckiego i głowę mam spuchniętą!
Zapewne większość z Was czytała biografię tegoż artysty ,mnie zaszokowała jej czwarta odsłona.Według tego,co tam pisze o sobie ,to wynika z tego,że był w Budce takim kombajnem muzycznym,wszystko aranżował,wszystko nagrywał i Bóg wie jeszcze co.Wygląda na to,że współpraca z Budką zawsze go uwierała a nie odchodził tylko dlatego,że dał słowo honoru.
Jakoś nie mogę w to wszystko uwierzyć .
Czy Budka to bezduszna,komercyjna instyutucja?
Czy poza Jureckim nikt z zespołu nie potrafi robić aranżacji?
Czy sukces płyty Cisza to wyłączna zasługa Jureckiego?
Czy ta współpraca to tylko pasmo obopólnej niechęci
tylko chęci zysku?
Nie chcę mieć takiego obrazu Budki ,jaki przedstawia Mietek.Nie chcę też umniejszać roli Mietka w zespole,ale czy tak to wszystko wygląda?Czy ktoś jest mi w stanie szczerze odpowiedzieć?
adamek
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: black_ozzy » 10 lut 2007, 09:30

Czy Budka to bezduszna,komercyjna instyutucja?

TAK

Czy poza Jureckim nikt z zespołu nie potrafi robić aranżacji?

TAK

Czy sukces płyty Cisza to wyłączna zasługa Jureckiego?

TAK

Czy ta współpraca to tylko pasmo obopólnej niechęci
tylko chęci zysku?

TAK

...ale czy tak to wszystko wygląda?

TAK

Czy ktoś jest mi w stanie szczerze odpowiedzieć?

NIE

A tak na poważnie, to mnie osobiście wydaje się, że MJ jest rozgoryczony i nie może przeboleć tego, że nie gra już w BS. Oczywiście nie umniejszam jedo wkładu w poziom BS... ale przez ostatni czas tylko traci w moich oczach - może to niewiele, ale zawsze :)

Pozdrawiam
"I coraz bardziej wokół pusto,
Jedyny MÓJ przyjaciel lustro,
Widoki piękne lecz cóż z tego,
Coś zostało zgubione, zgubione, zgubione!"
Awatar użytkownika
black_ozzy
Wybitny reprezentant
Wybitny reprezentant

Postautor: Tami » 12 lut 2007, 13:10

adamek pisze:Czy ktoś jest mi w stanie szczerze odpowiedzieć?

Jak to wyglądało naprawdę to wiedzą jedynie sami Suflerzy......i tylko Oni mogliby na to pytanie odpowiedzieć.....szczerze- tylko wtedy gdyby byli zdolni usiąść obok siebie i odpowiadać, patrząc sobie w oczy....ale to raczej nie do zrealizowania
Zawsze bardzo lubiłam Mietka, bardzo przeżywałam odejscie z zespołu M&M....myślałam że zostali skrzywdzeni....
a teraz......teraz wychodzi prawdziwe oblicze Mechanika.....totalna żenada i tyle!
Że sporo instrumentów nagrywał to prawda, nie umniejszam Jego roli w tym wszystkim, jednak mówi o tym w taki sposób że można pomyśleć iż był niewolnikiem w rekach przesladowców......żałosne to wszystko
...i to w tej "niewoli" zaczął wreszcie przyzwoicie zarabiać i żyć na przyzwoitym poziomie robiąc to co kocha....ależ to straszne...naprawdę :?
A tak w ogóle to niedługo się dowiemy że pozostali Suflerzy to tylko stali i robili wrazenie .....a całość była komponowana, grana, śpiewana, aranżowana przez Mietka......muzycy nie umieli grać, kompozytor miał chore podejście, reżyser do kitu, wokalista nie współgrał z resztą .....Ludziska!...temu Mechanikowi należy wystawic pomnik!
Po co się rozdrabniać na tyle zakładek, tematów skoro Budka Suflera to Mietek Jurecki :roll:
Nie sądziłam że megalomania moze mieć aż takie rozmiary, smutne to wszystko, bardzo smutne
Tami
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: grzesiek100 » 12 lut 2007, 15:49

Witam!

Myślę, że wyjątkowo trudno tutaj wszystko ocenić - tym bardziej, że nie mamy obiektywnego źródła informacji. I Mieczysław Jurecki, i Budka Suflera będą - nawet mówiąc prawdę - starać się ją odpowiednio ziterpretować, ubarwić. Nie można też wykluczyć, iż jedna ze stron kłamie.

Fakt faktem jednak, że Mechanik zrobił dla zespołu wyjątkowo wiele. Wraz z Markiem Radulim w duecie spisywali się wyśmienicie, a lata 1993-2003 należą chyba do najbardziej udanych. Pod względem artystycznym - płyta Noc aranżacyjnie ( i na każdej innej płaszczyźnie) jest lepsza od kultowego Cienia Wielkiej Góry, choć zdaję sobie sprawę, iż niemała w tym zasługa nie tylko duetu Mechanik&Raduli, ale też większych możliwości jeżeli chodzi o sprzęt. Pod względem finansowym - bo nie licząc płyty Noc, która z racji tego, że była zbyt wymagającą i sprzedała się przeciętnie, wszystkie z tego okresu były łakomym kąskiem dla słuchaczy. Okres ten dał Suflerom duży zastrzyk finansowy, dzięki czemu mogli zrealizować m.in. koncert w Carnegie Hall.

Czy jednak zespół zawdzięczał wszystko Mietkowi? (Pisząc to opieram się, na tym, co jest napisane na forum Budki, a nie Logo. Mam nadzieję, że nie ma tu żadnych przekłamań) Wydaje mi się, że nie. Muzykę cały czas tworzył Romuald Lipko (nie licząc odosobnionych przypadków, np. wspaniałego utworu z płyty Noc - Wino, śpiew i łzy, gdzie muzyka jest autorstwa właśnie Jureckiego). Jak mi się wydaję, śpiewał nadal Krzysztof Cugowski, a nie Mieczysław Jurecki, a w bębny walił Tomasz Zeliszewski, nie kto inny.

Warto również wspomnieć, że Budka Suflera była i jest ikoną polskiej muzyki - grać dla niej, nawet w słabszym okresie to autoreklama. W wypadku lat, kiedy grał Jurecki (nie mówię o epizodzie z lat 80.), są to równiez konkretne pieniądze i sława.

Zespół więc, jak myślę uzupełniał się wzajemnie. Budka bez duetu Marek&Mietek dużo straciła, ale też i oni mieli pewne korzyści. Choć w ostatnich latach "spopowienie" Budki nie przyniosło chwały tym gitarzystom. Ani chyba Marek Raduli, ani Mieczysław Jurecki nie grali już tego, co chcieli. Jak wspominał gdzieś w wywiadzie Raduli, że zaczęły się liczyć bardziej pieniądze niż piękno muzyki.

Na zakończenie mam jeszcze małą dygresję, a propos słów Tomasza Zeliszewskiego. Mówił on, że Raduli z Mechanikiem odeszli m.in. bo "było pozornie klawo, pozornie fajnie i pozornie tłusto jak na polskie warunki". A oni chcieli więcej. Wydaję mi się, że dzisiaj nie jest już nawet pozornie klawo i tłusto - pozory (jeżeli wtedy rzeczywiście były) zniknęły. Dzisiaj nie jest klawo, tylko słabo. Generalizując.

Pozdrawiam!
"Zamykam strach na niewidzialny klucz
I moja twarz jest niewidzialna już
Gdy wchodzę w tłum, pułapka szczerzy kły
I z ust do ust nie frunie żaden krzyk..."
Awatar użytkownika
grzesiek100
Maksymalny gaduła :)
Maksymalny gaduła :)

Postautor: adamek » 10 mar 2007, 19:46

:shock: Czytaliście piątą część historii Mietka-trochę żałosne[wg mnie]
adamek
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: Vintage » 31 paź 2007, 14:56

Ostatnie rockowe trio w Polsce, czyli zespół Vintage w składzie:
Krzysztof Wałecki: wokalista, gitarzysta, kompozytor oraz autor tekstów, współzałożyciel Country Road i były wokalista Oddziału Zamkniętego.
Mietek Jurecki: multiinstrumentalista i kompozytor, gitarzysta basowy wielu polskich formacji rockowych, współtwórca sukcesów Budki Suflera, autor piosenek do polskich seriali telewizyjnych:
M jak miłość i Samo życie.
Paweł Szafraniec: najmłodszy członek zespołu, jeden z najlepszych perkusistów młodego pokolenia.

ma przyjemność przedstawić płytę: Vintage No 1

W styczniu 2007 weszliśmy do studia i nagraliśmy 11 piosenek tak jak gramy je na koncertach. Nie dogrywaliśmy dodatkowych gitar i innych instrumentów, a w nagraniu dwóch chórków pomogli nam nasi techniczni. W trakcie miksowania skorzystaliśmy z możliwości nowoczesnej technologii komputerowej. Jesteśmy zadowoleni z efektów pracy w studio, chociaż wiemy, że nic nie zastąpi emocji, które pojawiają się podczas naszych koncertów.

Premiera płyty nastąpiła 1.09. 2007 r

Teledysk do utworu zamieszczono na portalu youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=6_htgya0pu0

Więcej informacji www.vintage.art.pl

Serdecznie zapraszamy!

Vintage - Ostatnie Rockowe Trio
Vintage
Nowy
Nowy

jurecki

Postautor: LenART » 05 sty 2008, 20:25

Jaki był naprawdę powód usunięcia z Budki Jureckiego i Radulego? Czy rzeczywiście chodziło o to że tym Panom nie podobała się polityka zespołu w stosunku do wydawców i sami odeszli, czy jakiś inny?
"Talent to tylko 1%, reszta to praca, praca i jeszcze raz praca"
LenART
Nowy
Nowy

Re: jurecki

Postautor: ika » 06 sty 2008, 19:23

LenART pisze:Jaki był naprawdę powód usunięcia z Budki Jureckiego i Radulego? Czy rzeczywiście chodziło o to że tym Panom nie podobała się polityka zespołu w stosunku do wydawców i sami odeszli, czy jakiś inny?

a mnie zastanawia raczej.... dlaczego wyginely dinozaury? :shock:
Czy ty czujesz ten rytm...?

On pulsuje nam we krwi...
Awatar użytkownika
ika
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: LenART » 06 sty 2008, 21:12

Ika nie każdy jak ty zna tą historię na pamięć, więc może byś odpowiedziała koledze na pytanie. :) Z góry dziękuję za odpowiedz. :)
LenART
Nowy
Nowy

Postautor: ika » 06 sty 2008, 22:19

Otoz wlasnie podobnie jak z dinozaurami... nikt chyba nie zna odpowiedzi na to pytanie - jak mozna zorientowac sie po kilku burzliwych watkach na forum, a nawet po tresci postow w TYM watku :) Znaja je jedynie sami Suflerzy i mysle ze to juz na zawsze pozostanie ich slodka tajemnica... :)
Czy ty czujesz ten rytm...?

On pulsuje nam we krwi...
Awatar użytkownika
ika
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: LenART » 07 sty 2008, 18:29

Dziękuje Ci że trochę mi rozjaśniłaś sprawę, myślałem że na to jest jedna odpowiedz ale potem jeszcze jak przeczytałem tą "biografię" mechanika to już mi całkiem się pomieszało.

Pozdrawiam
LenART
LenART
Nowy
Nowy

Postautor: Krzychu » 12 mar 2008, 14:58

Spotkałem pana Mieczysława na wrocławskim rynku idąc na zajęcia, 6 marca. Poprosiłem o autograf i wymieniłem dwa zdania, niestety musiałem iść dalej, bo się wykład zaczynał. :?
"Ten mój rocznik jest jak wino - coraz lepszy smak,
Dźwięki, które we mnie płyną, lata rzeźbił czas."

Budka Suflera jakiej nie znacie - na moim blogu
Awatar użytkownika
Krzychu
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: black_ozzy » 12 mar 2008, 19:13

Dlatego ja na wykłady nie chodze :D

Pozdrawiam
"I coraz bardziej wokół pusto,
Jedyny MÓJ przyjaciel lustro,
Widoki piękne lecz cóż z tego,
Coś zostało zgubione, zgubione, zgubione!"
Awatar użytkownika
black_ozzy
Wybitny reprezentant
Wybitny reprezentant

Dzieła wybrane

Postautor: Magister » 14 mar 2009, 14:56

W sprzedaży pojawiła się płyta Mieczysława Mechanika Jureckiego "Dzieła wybrane" wydana przez Agencje Artystyczną MTJ. Informacje o płycie na stronie Jureckiego. Płyta zawiera nagrania znane z płyt winylowych ale nawet dziś słucha się tego całkiem przyjemnie, biorąc niektóre piosenki z lekkim przymrużeniem oka. Po przesłuchaniu polecam.
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Postautor: Karolek1203 » 29 mar 2009, 14:32

Ja też czytałem biografię Jureckiego na jego oficjalnej stronie i po przeczytaniu tego powód odejścia Jureckiego i Radulego był jasny!!
Z tego wszytskiego wynika że w latach 92-03 aranżacjami zajmował się on i Zeliszewski.
Karolek1203
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: rolusia » 28 maja 2009, 05:58

a moje dziecię ostatnio kazało sobie puszczać TYLKO i WYŁĄCZNIE te utwory gdzie słychać Jureckiego i Raduli .
Takie to to małe ,a zna się na rzeczy...
Myśli wychodzą z cienia
Coś w człowieku się zmienia
I powracam z wyprawy na słoneczny ląd
Awatar użytkownika
rolusia
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: YelloW » 24 sie 2011, 16:15

Wg mnie Mechanik robił bardzo dużo dla zespołu, grał na basie 4 i 5 strunowym, gitarze elektrycznej i akustycznej no i na kontrabasie. Jak było w zespole to wiedzą sami panowie, najprawdopodobniej prawda leży gdzieś pośrodku.
May The Drums Be With You.

www.bongosy.fora.pl
Awatar użytkownika
YelloW
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Re: Mietek Jurecki

Postautor: rangiz » 08 kwie 2014, 11:19

Mietek Jurecki

Z okazji 40 - lecia "Budki Suflera" zagram kilka koncertów z tym zespołem. Pierwszy koncert (po 11 latach przerwy) zagram 11 kwietnia w Lublinie. " ... tak dziwna to chwila....
Awatar użytkownika
rangiz
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Wróć do Pozostali