Welcome! Anonymous

Andrzej Szczodrowski

A było ich od metra...

Andrzej Szczodrowski

Postautor: Waldemar » 25 lut 2007, 17:46

Witam serdecznie po raz pierwszy na Forum.
Zmarł muzyk, o którym wypada wspomnieć właśnie w tym miejscu. Andrzej Szczodrowski miał bowiem w swojej karierze epizod współpracy z Budką Suflera. Nie zasługuje, być może na obecność w Panteonie obok Ziółkowskiego i Zybowskiego, jednak w niektórych publikacjach wymieniano Go jako Członka Zespołu. Można Go także zobaczyć na kilku oficjalnych fotografiach Budki.
Pochodził ze Świdnika. Multiinstrumentalista, ale przede wszystkim saksofonista i pianista. Podobno grał także w najsłynniejszym świdnickim zespole IKERSI. Zmarł w styczniu tego roku w Szwajcarii.
Jerzy Janiszewski, któremu telefonicznie zasygnalizowałem sprawę, wspomniał o Szczodrowskim na antenie Radia Lublin i "zagrał" utwór Budki Suflera "Najdłuższa droga", gdzie Andrzej wykonał partię saksofonu (ach jaka szkoda, że Oni już tak nie grają).
Ja proponuję wysłuchanie utworu "Noc nad Norwidem", ze śliczną solówką Andrzeja Szczodrowskiego. Mam na myśli, oczywiście, album -nomen omen- "Przechodniem byłem między wami".
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Waldemar
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Magister » 25 lut 2007, 23:39

Powoli, tam po drugiej stronie powstaje Budka Suflera. Oby nie prędko się skompletowała...
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Postautor: Meg-an » 27 lut 2007, 22:01

Magister pisze:Powoli, tam po drugiej stronie powstaje Budka Suflera. Oby nie prędko się skompletowała...

ej,ej, ej!!!!!
nie podoba mi się ten post!
Na pewno sie szybko nie skompletuje
Do życia, do tańcaSkradamy się na palcach
Gdy swego dopniemyWszystkiego na raz chcemy
I wszystko bierzemyBierzemy, co się da

Zachłanni, okrutniA w duszy ciągle smutni
Bo czegoś brakujeBo coś nam nie pasuje
Bo niebo się psujeI wszystko znów nie tak
Awatar użytkownika
Meg-an
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: terra » 15 mar 2007, 09:24

oj bardzo przykra wiadomość :(
terra
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Pio » 06 lis 2007, 16:09

Szkoda, że nie ma go już między nami:(:(...
"Tak papier spłonie a kamień zniszczy czas - ale myśl płomienna wciąż będzie, będzie, będzie trwać!"
To nie tak miało być,
Zupełnie nie tak,
Cały świat miał być nasz,
Tylko go brać.
Świat poszedł swoją drogą,
Zostawił nas,
Coraz rzadziej się śnią
Tęczowe mosty
Awatar użytkownika
Pio
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: slawkomuzykant1980 » 26 sty 2009, 12:27

Uważam, że pan Szczodrowski wniósł dużo do Budki w okresie, gdy z nią współpracował. Jego niezapomniane partie zwłaszcza z "Przechodniem bylem..." (np. te niezapomniane dialogi z Ziółkowskim w utworze "Najdłuższa droga"- słuchalem tego z miliard tysiecy razy!), ale też z sesji ze Stanislawem Wenglorzem oraz z " Ona przyszla..." z Romualdem Czystawem ( w tych dwóch ostatnich juz w dużo bardziej ograniczonym wymiarze) wspaniale wzbogacały brzmienie zespołu.
A tak wogóle to słuchajac "Przechodnia" miałem kiedyś refleksje, że ten zespół zaprzepaścił swą szansę bycia naprawdę wielkim. Potwierdziła to chyba dobitnie niedokończona sesja niemiecka z 76 roku. Ludzie posłuchajcie jak wtedy grali, aż kapcie spadaja, ciary prawdziwe! Ale coż w tym kraju z ambicji nie wyżyjesz i pewnie dlatego juz póżniejszej Budkowej twórczosci nie trawie w calości majac w pamięci tak wspaniałe początki.

Wspaniały muzyk, kolejny, który dołączyl do tej wielkiej orkiestry po drugiej stronie. Może pogrywają tam z Andrzejem Ziółkowskim, kto wie?

Edytowane przez Obrazek
Awatar użytkownika
slawkomuzykant1980
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: slawkomuzykant1980 » 15 lut 2009, 19:30

Może ktoś kto wie więcej o jego losach przed i po współpracy z Budką odezwie się? Chętnie dowiedziałbym się czegoś więcej.
Awatar użytkownika
slawkomuzykant1980
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Karolek1203 » 04 kwie 2009, 08:21

ja tez malo o nim wiem
Karolek1203
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Wróć do Pozostali